Svítání na Lysé hoře

Den před Štědrým dnem jsme vyrazili s kamarádem Kubou fotit svítání na Lysé hoře. Celý týden bylo jasno a webkamery ukazovaly každý den velmi pěkné obrázky. To jsme chtěli nafotit také! Modlil jsem se, ať počasí ještě vydrží. Vyjížděli jsme už ve 3 ráno z Ostravy. Slunce vycházelo až okolo 7.41, ale chtěli jsme být nahoře už kolem 6. hodiny a mít dost času na přípravu a fotit už „modrou hodinku“. Auto jsme nechali na parkovišti u lanového centra a vyrazili po červené značce nahoru. Šlo celkem v pohodě, akorát v některých zledovatělých úsecích by se hodily nesmeky. Ty si určitě musím do příště pořídit. 

Trasa na Lysou horu

Mapy.cz: https://en.mapy.cz/s/gasoguvuru

Cesta nám trvala něco přes 2 hodiny a nahoře jsme byli ten den první 🙂 A hlavně bylo pořád jasno! Převlékli jsme se do suchého oblečení, dali čaj a hledali jsme vhodné místo pro focení a mezitím dorazili další turisté. Lysá hora je v posledních letech velice oblíbeným místem, takže tu bývá přes den nával a od rána do večera tu někdo je.

Předem jsem si zjistil, že slunce bude vycházet cca nad Malou Fatrou, takže podle toho jsme hledali i místo. Pomalu se začalo rozjasňovat na obzoru a my jsme viděli, že je lehká inverze. Perfektní. Nachystal jsem se, že budu fotit panorama. Zezadu najednou přišel lehký mrak a převalil se přes vrchol hory. Ještě lepší, řekl jsem si! Budu mít fotku s valícím se mrakem. Nebylo… 🙂 Mraků bylo více a více a během pár minut bylo kolem nás mlíko a z focení nebylo nic. Jedinou fotku, co jsem ještě stihl, dávám níže.

Poté už si mohli jenom povídat a čekat hodinu, než otevřou nově postavenou Bezručovu chatu, ať si můžeme dát snídani a kafe. Kde jsou ty časy, kdy fungoval Šantán. I tak to bylo super a snad bude příští svítání na Lysé hoře lepší a nafotíme toho více 🙂

 

This Post Has 3 Comments

Napsat komentář

Close Menu