Svítání na Lysé hoře podruhé (po žluté)

Minule nám Svítání na Lysé hoře moc nevyšlo a tak jsme se v lednu vypravili s Kubou nahoru znovu. Tentokrát jsme vybrali žlutou trasu z Krásné. Je to asi nejkratší trasa nahoru (cca 5,2 km) a podle toho je i strmá. Vyšli jsme chvíli po čtvrté hodině, ať stihneme být nahoře ještě před východem slunce v 7.32. Cestou lehce sněžilo, spíše to byla taková mrznoucí mlha. Asi po hodině jsme se dostali nad ní. Od Přístřešku se dalo se jít i při měsíčku s vypnutou čelovkou a to svítil jenom malý srpek. Za cca 2 hodiny jsme stáli pod sjezdovkou.

Po minulých zkušenostech se zledovatělým povrchem jsem den předtím v Ruma Sportu v Ostravici koupil nesmeky Snowline Pro. Tak jsme je nasadili a vydali se na poslední část cesty (cca 20 minut). Musím říct, že nesmeky jsou super a šlo se s nimi parádně.

Po žluté značce na Lysou horu

Nahoře jsem se převléknul do suchého oblečení a šel si hledat dobré místo na focení. Bylo jasno, začalo svítat a byla parádní inverze. Postupně jsem začal plnit kartu. Fotografů tam bylo více než minule. Asi proto, že byla sobota (minule jsme šli v pátek).

Až už slunce bylo výše a fotky nebyly tak zajímavé, tak jsme šli na snídani do Bezručovy chaty. Pivo, kafe a vynikající párečky s karamelovou hořčicí. Neseděli jsme moc dlouho, protože v ten den začínal závod LH24 a lidí začalo přibývat.

 

Celou cestu dolů jsem nechal nasazené nesmeky a šlo se parádně. Řekl bych, že žlutá trasa je zatím nejlepší, kterou jsem šel – pěkná cesta a méně lidí. Snad se zadaří a příště nebudu psát o svítání na Lysé hoře, ale třeba o svítání na Malé Fatře.

PS: docela by mne zajímalo, jestli to tu vůbec někdo čte 🙂

This Post Has 3 Comments

  1. Zdravím aspon někdo si to přečte ten kdo něco hledá.My jedeme na lysou s rodinou zítra a už se moc těšíme.Akorát asi ten východ slunce nestihnem.

    1. Dobrý den, tak to jsem rád, že aspoň někdo 🙂 Snad se výlet povedl. Východ slunce je jednodušší v zimě, nemusí se tak brzy vstávat 🙂

Napsat komentář

Close Menu