Svítání na Lysé hoře podruhé (po žluté)

Minule nám Svítání na Lysé hoře moc nevyšlo a tak jsme se v lednu vypravili s Kubou nahoru znovu. Tentokrát jsme vybrali žlutou trasu z Krásné. Je to asi nejkratší trasa nahoru (cca 5,2 km) a podle toho je i strmá. Vyšli jsme chvíli po čtvrté hodině, ať stihneme být nahoře ještě před východem slunce v 7.32. Cestou lehce sněžilo, spíše to byla taková mrznoucí mlha. Asi po hodině jsme se dostali nad ní. Od Přístřešku se dalo se jít i při měsíčku s vypnutou čelovkou a to svítil jenom malý srpek. Za cca 2 hodiny jsme stáli pod sjezdovkou.

Po minulých zkušenostech se zledovatělým povrchem jsem den předtím v Ruma Sportu v Ostravici koupil nesmeky Snowline Pro. Tak jsme je nasadili a vydali se na poslední část cesty (cca 20 minut). Musím říct, že nesmeky jsou super a šlo se s nimi parádně.

Po žluté značce na Lysou horu

Nahoře jsem se převléknul do suchého oblečení a šel si hledat dobré místo na focení. Bylo jasno, začalo svítat a byla parádní inverze. Postupně jsem začal plnit kartu. Fotografů tam bylo více než minule. Asi proto, že byla sobota (minule jsme šli v pátek).

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Až už slunce bylo výše a fotky nebyly tak zajímavé, tak jsme šli na snídani do Bezručovy chaty. Pivo, kafe a vynikající párečky s karamelovou hořčicí. Neseděli jsme moc dlouho, protože v ten den začínal závod LH24 a lidí začalo přibývat.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Celou cestu dolů jsem nechal nasazené nesmeky a šlo se parádně. Řekl bych, že žlutá trasa je zatím nejlepší, kterou jsem šel – pěkná cesta a méně lidí. Snad se zadaří a příště nebudu psát o svítání na Lysé hoře, ale třeba o svítání na Malé Fatře.

PS: docela by mne zajímalo, jestli to tu vůbec někdo čte 🙂

This Post Has 2 Comments

  1. Zdravím aspon někdo si to přečte ten kdo něco hledá.My jedeme na lysou s rodinou zítra a už se moc těšíme.Akorát asi ten východ slunce nestihnem.

    1. Dobrý den, tak to jsem rád, že aspoň někdo 🙂 Snad se výlet povedl. Východ slunce je jednodušší v zimě, nemusí se tak brzy vstávat 🙂

Napsat komentář

Close Menu