Fotoobraz Saal Digital

Od firmy Saal Digital už jsem testoval jejich fotoknihu (viz článek Fotokniha Saal Digital) i fotosešit (viz článek Fotosešit Saal Digital). Tentokrát jsem měl možnost otestovat jejich fotoobraz prostřednictvím kuponu na 1400 Kč. Tuto možnost máte i vy. Stačí se příhlásit na stránce https://www.saal-digital.cz/2017/fotoobraz-recenze.

Materiál

Stejně jako kniha nebo sešit se objednávka vytváří v aplikaci Saal Designer. V nabídce je mnoho možností, na jaký materiál obraz zhotovit:

 • Alu-Dibond – UV tisk na 3mm silnou hliníkovou desku (matnou)
 • Pěněná PVC deska – bílá, 5 nebo 10 mm
 • Akrylátové sklo – 5 mm
 • Gallery print – tisk na akrylátové sklo (2 mm) se zesílenou deskou Alu-Dibond (3 mm)
 • Fotoplátno – přírodní jemné Canvas plátno (300 g/m2)
 • Alu-Dibond Buttlerfinish – 3 mm silná hliníková deska (broušená)
 • Plakát/Fineart na Alu-Dibond – vysoce kvalitní materiály laminovány na Alu-Dibond

 

Rozměry

Můžete si vybrat z přednastavených rozměrů (formátů) anebo si zvolíte svoji vlastní velikost.

Zavěšení a rám

Na výběr je několik typů zavěšení:

 • Žádné
 • Šroubové
 • Standardní
 • Profilové

 
Pokud si přejete rámování, ani to není problém, pokud to zvolený materiál umožňuje.

Realizace (a reklamace)

Když jsem se přihlásil na otestování fotoobrazu, odpověď dorazila ještě ten den. Emailem mi přišel kupon na 1400,- Kč. Aplikaci jsem měl v počítači nainstalovanou už z minula. Přemýšlel jsem, z jaké fotky si udělat fotoobraz a zvolil jsem jedno panorama z Putování po Lykijské stezce. Konkrétně fotku přímo z vrcholu Tahtali Dagi.

Upravenou fotku jsem si otevřel v aplikaci Saal Designer. Vybral jsem si Alu-Dibond s rozměrem 40×80 centimetrů a standardním zavěšením (popíšu později). Cena obrazu vyšla na 1715,- Kč plus 119,- Kč za dopravu. Při objednávce jsem zadal svůj slevový kupon, doplatil chybějících 434 korun a objednávku odeslal.

Objednávka byla odeslána ve středu večer a v pondělí jsme ji měl doma. 5 dní včetně víkendu a to se tiskne a posílá z Německa. Za mě super.

Balík dorazil pečlivě zabalený. Na fotce výše nejsem já, ale můj syn Honzík 🙂 

Součástí balení je i objednené „standardní zavěšení“. Jedná se o 2 větší plíšky, které mají z jedné strany úchyt pro háček/vrut na stěně a z druhé strany lepící plochu. Tyto plíšky se musí přilepit z druhé strany fotoobrazu. Také jsou tam 2 silikonové „klouboučky“, které drží fotoobraz dále od stěny a lepí se na spodní část.Provedení obrazu je perfektní. Hliníková deska je poctivá a tisk kvalitní. Po podrobném ohledání jsem ale našel malinký, asi půl centimetrový vryp v levé horní části (viz obrázek níže). Nevím, zda vznikl při přepravě nebo ještě dříve (tisk, balení, …). Napsal jsem email do Saal Digital a zajímalo mě, jak se k tomu postaví.

Odpověď jsem obdržel brzy. V emailu stálo, že firmu mrzí, že jsem nespokojený a že mám nárok na úplnou spokojenost s produktem. Získal jsem nový kupon v hodnotě reklamovaného produktu, tedy 1400,- Kč, který mohu využít při další objednávce. S tímto přístupem firmy jsem velice spokojen a nový kupon jsem hned využil (další fotoobraz za necelé 4000,- Kč).

Hodnocení fotoobrazu:

+ kvalita fotoobrazu (materiál)
+ kvalita tisku (fotky)
+ rychlost dodání
+ bezproblémová reklamace
– cena (fotoobraz je dražší)

Fotoobraz od Saal Digital mohu s klidným srdcem doporučit. I přes vyšší cenu než konkurence se to vyplatí.

Napsat komentář

Close Menu