Mrakodrapy ve Frankfurtu nad Mohanem

Při návratu ze služební cesty jsme měli s kolegou chvilku času a tak jsme se rozhodli si vyfotit mrakodrapy ve Frankfurtu nad Mohanem. Je jich tam rovnou 18. Hledali jsme jsme nějaký, který má nahoře vyhlídku pro turisty. A našli jsme Main Tower.

Mapa Main Tower ve Frankfurtu nad Mohanem

Parkování ve Frankfurtu

Jelikož jsme byli autem, tak jsme potřebovali najít vhodné místo na zaparkování. Kolegové z Německa nás sice varovali, ať nejezdíme do centra autem, ale my jsme to riskli. Věděli jsme, že budeme opouštět město kolem druhé hodiny odpolední, tedy ještě před dopravní špičkou. Vybrali jsme parkovací dům na Junghofstrasse. Pěšky je to k Main Tower asi 3 minuty daleko. 

Mapa parkování ve Frankfurtu nad Mohanem a cesta k Main Tower.

Parkování stojí od pondělí do soboty 2,50 euro na hodinu. V neděli a o svátcích 1 euro na hodinu. Od parkoviště můžete jít po hlavní cestě, viz mapa výše. Nebo si lze cestu trošku zkrátit vejít do Main Tower z ulice Neue Schlesingergasse a projít přes budovu k recepci.

Mrakodrap Main Tower

Main Tower je čtvrtý nejvyšší mrakodrap ve Frankfurtu. Měří 200 metrů (plus 40 metrů vysoká anténa). Má 56 pater a na střeše je vyhlídková plošina.

Otevírací doba v létě (platí letní čas):

Neděle-Čtvrtek: 10:00-21:00
Pátek-Sobota: 10:00-23:00

Otevírací doba v zimě (platí zimní čas):

Neděle-Čtvrtek: 10:00-19:00
Pátek-Sobota: 10:00-21:00

Vstupné: 7,50 EUR

Dole na recepci se prochází rámem a zavazadla jdou přes rentgen, stejně jako na letišti. Super je, že si nahoru můžete vzít klidně stativ. Nemají s tím problém. Bohužel jsme tam nemohli zůstat až do západu slunce, takže jsem ho nevyužil. Shora je parádní výhled na celé město a všechny ostatní mrakodrapy ve Frankfurtu. Vyhlídková plošina byla v pohodě i pro mě, přestože mám strach z výšek 🙂

Skvělé focení se dá užít i dole pod mrakodrapy. Spousta skla kolem dokola. Nová architektura se prolína se starou. Určitě to stojí za to vidět a fotit 🙂

Super fotky z Frankfurtu má například Pavel Kozdas, který fotí často dlouhé expozice. Osobně se do Frankfurtu určitě rád vrátím a doufám, že budu mít více času na focení. Je to něco jiného než focení na horách, např. Svítání na Lysé hoře, ale baví mě to stejně.

Napsat komentář

Close Menu