Recenze JOBY GorillaPod 3K Kit

Ne vždy se mi chce tahat s velkým stativem a tak jsem se rozhodl, že si pořídím i něco menšího. Po delším hledání jsem se rozhodl, že si pořídím JOBY GorillaPod 3K Kit (zde je odkaz na stránky výrobce). Kit se skládá ze stativu a kulové hlavy. Nosnost je 3 kg a to by mělo stačit pro můj Canon 60D i s objektivem.

Využil jsem toho, že měl přijet kamarád z Ameriky. Ten mi jej koupil v Best Buy za 62 dolarů. Využil bych přímo eshop výrobce, ale nestihlo by to přijít poštou. Při kurzu 21 korun za dolar to dělá cca 1300 Kč. A za tu cenu se u nás prodává pouze stativ bez hlavy! Celý kit se u nás prodává za cca 2500 Kč. Měl jsem štěstí. Pár dní po nákupu stativ zdražil i v USA na 79 dolarů, ale třeba v B&H se stále prodává za 62.94 USD.

JOBY GorillaPod 3K je přímým nástupcem JOBY GorillaPod SLR Zoom. Nový stativ má pevnější sevření kuliček, vyšší stabilitu, větší odolnost a nové barevné schéma. 

Specifikace JOBY GorillaPod 3K Kit:

Rozměry: 6.5 x 6 x 30.5 cm
Váha: 393 g
Nosnost: 3 kg

Hodnocení stativu:

+ váha
+ kvalitní materiál a zpracování
+ drží na čemkoliv
+ vodováha na hlavě
– panoramatický posun

Já jsem s tímto stativem po měsíci používání velmi spokojen. Všechno funguje jak má. Manipulace je rychlá a jednoduchá. Stativ drží velmi dobře na zemi i jinde, například na větvi. Jediné, co bych vytknul je, že má pouze jeden dotahovací šroub. Hlava má sice panoramatické otáčení, ale když povolíme šroub, tak se kromě otačení povolí i kulová hlava.

Klidně se ptejte v komentářích, pokud vás zajímá něco dalšího…

 


 


 

V článku byly použity fotky za stránek výrobce: https://joby.com/gorillapod-tripods/gorillapod-3k

This Post Has 3 Comments

  1. Doplnim, ze starsi verze (SLR zoom) ma na ten panoramaticky pohyb vlastni sroub..

    1. Opravdu? Hledal jsem to na webu, ale nenasel 🙁

Napsat komentář

Close Menu