Fotokniha Saal Digital

Mám fotoknihy moc rád. Jsem toho názoru, že fotky si tisk zaslouží. A proto mne před časem zaujala možnost otestovat fotoknihu od firmy Saal Digital zdarma formou kupónu v hodnotě 1200 Kč. Pokud máte zájem, máte také šanci: http://www.saal-digital.cz/fotokniha/recenze/ (Akce už skončila)

Stáhnul jsem si tedy jejich aplikaci SaalDesigner. Výběr formátů a typů knih mají velký. Novinkou pro mě byla například fotokniha  s extra tvrdými a tlustými stránkami. Já jsem si ale vybral typ, který tisknu nejčastěji (abych mohl srovnat s mým aktuálním dodavatelem 🙂 Zvolil jsem tedy A4 na šířku, tvrdou vazbu. 

Kromě počtu stran umožňuje aplikace nastavit spoustu dalších parametrů knihy (některé za příplatek) jako vatování knižní vazby, koženou vazbu, lesklý a matný povrch.  Nabízí se i dárkové balení knihy. Já jsem se snažil „vejít“ do ceny a tak jsem si vybral obyčejnou vazbu a 32 stran.

Vytvoření je celkem jednoduché. Uvítal bych více šablon a možnost zvolenou šablonu přeuspořádat dle libosti. Také jsem měl problém s přichytáváním (snap) fotek k dolnímu okraji knihy. U horního okraje to funguje.

Váhal jsem, které fotky použiji a nakonec jsem vybral starší fotky z USA, které jsem ještě netisknul.

Co mě dostalo, byla rychlost dodání. Knihu jsem dokončil a odeslal v pondělí v noci a ve čtvrtek dopoledne už jsem měl knihu doma. Neuvěřitelné. Navíc se kniha tiskla v Německu. Dorazila zabalená v igelitu, měkkém obalu (mirelon?) a v tvrdé kartónové obálce (viz fotka).

Kvalita knihy a tisku je parádní. Vazba dobře drží a papír je kvalitní. Asi je to nejlepší fotokniha, kterou mám zatím doma. Nevýhodou je vyšší cena, což se dá vzhledem ke kvalitě pochopit.

Hodnocení fotoknihy:

+ kvalita knihy (vazba)
+ kvalita tisku (fotky)
+ rychlost dodání
– cena (fotokniha je dražší, ale kvalita za to stojí)
– funkcionalita aplikace (časem se to určitě doladí)

I když jsem dal 2 mínusy, tak plusy rozhodně převažují a fotokniha za to stojí!This Post Has 2 Comments

Napsat komentář

Close Menu