Z Instagramu na Twitter pomocí IFTTT

V jednom z minulých článků jsem popisoval Nahrávání a export fotek na Instagram. Jelikož mám i účet na Twitteru, tak jsem přemýšlel, jestli by nešel udělat automatický export nových fotek z Instagramu na Twitter pomocí IFTTT. 

Co je to IFTTT

IFTTT je zkratka „If this, then that“. Je to bezplatná služba, která umí propojit aplikace (např. Instagram, Twitter, Youtube, …) nebo zařízení (např. mobilní telefon). Zjednodušeně pokud nastane nějaká situace (např. nahrajete fotku na Instagram), tak se na základě této události může stát další akce (např. vytvoření nového tweetu s fotkou a odkazem na Instagram). IFTTT služba obsahuje spoustu appletů, kterými se tato propojení dělají.

Registrace na IFTTT

Registrovat se můžete na stránce https://ifttt.com/ a to jak pomocí vašeho emailu nebo přes účet Google či Facebooku.

Z Instagramu na Twitter pomocí IFTTT

Pokud jste zvolili email, stejně jako já email, musíte si ještě zvolit heslo:

Nastavení hesla na IFTTT

 

Dále si ještě můžete vybrat 3 oblíbené aplikace, aby vám IFTTT mohlo doporučit vhodné applety. Já zvolil Twitter, Instagram a Facebook. Povinné to není a lze to přeskočit.

První přihlášení na IFTTT

 

Nastavení exportu z Instagramu na Twitter pomocí IFTTT

Applet, který používám pro nahrávání nových fotek z Instgramu na Twitter se jmenuje „Tweet your Instagrams as native photos on Twitter“. Naleznete ho tak, že v horním menu IFTTT stránky kliknete na Search a zadáte jméno appletu. Po vyhledání klikněte na čtverec s appletem.

Vyhledání appletu Tweet your Instagrams as native photos on Twitter na IFTTT

Nebo můžete použít rovnou tento odkaz: https://ifttt.com/applets/aVxGRrtD-tweet-your-instagrams-as-native-photos-on-twitter.

Na stránce appletu klikněte na Turn on.

Zapnutí appletu Tweet your Instagrams as native photos on Twitter na IFTTT

Dále je třeba povolit IFTTT přístup k vašemu Instagramu a Twitteru, takže klikněte na Ok.

Autorizace Instagramu a Twitteru na IFTTT

Poté budete muset zadat přihlašovací údaje k Instagramovému účtu, z kterého chcete nahrávat fotky. Po zadání přihlašovacího jména a hesla vám naskočí hláška, že IFTTT požaduje přístup k základním informacím (a to k obrázkům a profilovým informacím). Klikněte na Authorize.

Jako další budete muset zadat přihlašovací údaje k Twitterovému účtu, na který chcete zveřejnit nové fotky z Instagramu. Zadejte přihlašovací jméno a heslo a klikněte na Authorize app.

Teď se budete muset ještě vrátit a donastavit náš applet. Pro zobrazení všech vašich aktivních appletů můžete v menu kliknout na My Applets, kde lze pluginy zapínat, vypínat nebo i mazat. Klikněte tedy na náš nově vytvořený applet a poté v pravé horní částí klikněte na symbol ozubeného kolečka pro nastavení.

Nastavení appletu

Zde si lze nastavit, jaký tvar bude mít tweet. Já jsem zvolil Caption a Url pro text a SourceUrl pro obrázek. Přidávat a měnit lze po kliknutí na Add ingredient. Nezapomeňte nakonec vše uložit pomocí tlačítka Save.

Nastavení formátu příspěvku u Twitteru

A to je vše! Odteď se pokaždé, když vložíte novou fotku na Instagram, vytvoří automaticky tweet s nativním obrázkem a odkazem na Instagram. V případě dotazů mne klidně kontaktujte v komentářích dole nebo rovnou na email info@fotopetrkonecny.cz

Děkuji, že jste to vydrželi až sem 🙂

Napsat komentář

Close Menu